Strona Główna ˇ Historia biblioteki ˇ Katalog online ˇ Fotogaleria ˇ Biuletyn Informacji Publicznej BibliotekiCzwartek, Październik 20, 2016
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt

Historia biblioteki
O patronie
Bazy danych
Zbiory
Godziny otwarcia
Katalog online
Fotogaleria

Informacja europejska
Informacja turystyczna

Artykuły
Szukaj
Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki
Polecamy 

 

Wystawa biżuterii koralikowej
Miejska Biblioteka Publiczna
im. Juliana Tuwima w Brzezinach
zaprasza wystawę biżuterii koralikowej
z Pracowni Miodosytnia
Prelekcja o Światowym Dniu Turystyki
Miejska Biblioteka Publiczna
im. Juliana Tuwima w Brzezinach
zaprasza na prelekcję multimedialną
Pani Michaliny Ziemniewicz
pracownicy Regionalnej Organizacji Turystycznej
Województwa Łódzkiego
dotyczącą Światowego Dnia Turystyki
która odbędzie się
3 listopada 2011 r. o godzinie 10:00
Spotkanie z fraszkopisarzem
Miejska Biblioteka Publiczna
im. Juliana Tuwima
zaprasza na spotkanie
z udziałem łódzkiego fraszkopisarza
Jerzego Warszewskiego
18 listopada 2011 r. (piątek) o godzinie 17:00

Informacja
Miejska Biblioteka Publiczna
im. Juliana Tuwima w Brzezinach
informuję, iż placówka będzie czynna
w poniedziałek 31 października 2011 r. do godziny 16:00.
Prelekcja o Arboretum SGGW
Miejska Biblioteka Publiczna
im. Juliana Tuwima w Brzezinach
zaprasza na prelekcję multimedialną
dotyczącą Arboretum SGGW w Rogowie
która odbędzie się
26 października 2011 r.o godznie 10:00.
Szkolenie bibliotekarzy gminnych
Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach pełni ważną funkcję nie tylko w mieście, ale także w powiecie, sprawując rolę biblioteki powiatowej. Zadanie to finansowane jest w formie dotacji przekazywanej przez samorząd powiatu brzezińskiego. W ramach tych obowiązków organizowane są m.in. szkolenia dla bibliotekarzy z gmin powiatu brzezińskiego. Takie spotkanie miało miejsce w piątek 21 października. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach przyjechali kierownicy wszystkich bibliotek gminnych: z Rogowa, Jeżowa, Dmosina i Dąbrówki Dużej.
Szkolenie prowadzili bibliotekarze: Elżbieta Tamkun - kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych i Maria Witkowska - kierownik Oddziału dla Dzieci. Omawiano kwestie zarządzania bibliotekami i zmian w przepisach prawnych odnośnie tych placówek, przedstawiono sprawozdanie ze spotkania bibliografów polskich zorganizowanego w Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi oraz omówiono nowości w zakresie funkcjonowania oddziałów dla dzieci. Spotkanie bibliotekarzy wykorzystało też jedno z wydawnictw, przedstawiając swoją ofertę.
„Takie szkolenia odbywają się przeciętnie raz na kwartał” - wyjaśnia Elżbieta Tamkun. „Wszystkie biblioteki objęte są także instruktarzem na miejscu. Wcześniej kierownicy poszczególnych działów Miejskiej Biblioteki Publicznej jeżdżą na szkolenia do Łodzi, a następnie zdobyte informacje przekazują pracownikom placówek gminnych” - informuje Maria Witkowska. Kolejne szkolenie dla bibliotek gminnych przewidziano już po nowym roku.
O Tatrach w bibliotece
Po raz kolejny do Miejskiej Biblioteki Publicznej przyjechał przedstawiciel łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Tym razem okazją był Światowy Dzień Turystyki, a prelekcja miała charakter historyczny. Odbiorcami byli uczniowie brzezińskiego gimnazjum i liceum.

Krzysztof Pietruszewski - prezes Łódzkiego Oddziału PTT opowiadał o początkach turystyki w Tatrach, gdzie w XIX wieku rozpoczęła się na ziemiach polskich turystyka w ogóle. Mowa był m.in. o sposobie podróżowania i ówczesnej bazie noclegowej. Polskie Towarzystwo Tatrzańskie jest najstarszą organizacją turystyczną w naszym kraju, a powstało w 1873 r. W czasie prezentacji nie zabrakło dla kontrastu także projekcji filmu ukazującego współczesną turystykę górską. O jej skali może świadczyć fakt, że 15 sierpnia tego roku rekordowa ilość osób odwiedziła Zakopane - 40 tysięcy.
Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego ma w zanadrzu także wiele innych prelekcji m.in. o wielkich dolinach tatrzańskich, o wypadkach tatrzańskich, historii narciarstwa czy powstaniu Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prezentowane były one nie tylko w Łodzi i okolicach, ale także w Bielsku, Kaliszu, Poznaniu, czy Warszawie.
Ludność Pochodzenia Afrykańskiego
Rok 2011 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Ludności Pochodzenia Afrykańskiego. Nagłośnienia tego faktu podjęła się Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach. Efektem jest wystawa fotograficzna w Oddziale dla Dzieci ukazująca różne aspekty życia ludności Afryki.Jak można wyczytać w nocie towarzyszącej ekspozycji: „Obchody roku promują lepsze poznanie i szacunek dla różnorodnego dziedzictwa i kultury ludności pochodzenia afrykańskiego, służą propagowaniu idei kultury pokoju, pluralizmu kulturowego i dialogu międzykulturowego". Wystawie przyświecają też słowa Deklaracji Praw Człowieka: „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Każdy człowiek posiada wszystkie prawa i wolności zawarte w niniejszej Deklaracji bez względu na jakiekolwiek różnice rasy, koloru, płci, języka, wyznania, poglądów politycznych i innych, narodowości, pochodzenia społecznego, majątku, urodzenia lub jakiegokolwiek innego stanu"
Barwy dalekiej Północy - wystawa
Zapraszamy na wystawę zdjęć Pani Aleksandry Lesz pt: Barwy Dalekiej Północy
Kliknij obrazek aby powiększyć

Wynajem sal
W salach Biblioteki w Brzezinach można zorganizować konferencje, sesje, wykłady, pokazy, wystawy. Istnieje także możliwość organizowania wystaw w czytelni, na I piętrze oraz w holu na dole

ZASADY WYNAJMU SAL


1. Cenę wynajmu reguluje "Umowa najmu". Warunkiem wynajęcia sali jest dokonanie przelewu na konto bankowe biblioteki.
2. Sale są wynajmowane w godzinach działalności Biblioteki w dni powszednie. Wynajem w pozostałych godzinach może być przedmiotem odrębnych ustaleń.
3. Wynajmujący może - w porozumieniu z Biblioteką - dowolnie aranżować wystrój sal pod warunkiem niezwłocznego przywrócenia poprzedniego wyglądu po zakończeniu imprezy. Unikać należy aranżacji, naruszającej normalny tok obsługi użytkowników.
4. Organizatorzy imprez mogą zapewniać poczęstunek dla swoich gości.
5. Wynajmujący jest zobowiązany do usunięcia wszelkich szkód, jakie powstaną w trakcie imprezy.
6. Uczestnicy imprez mogą wnosić swój bagaż osobisty, okrycia i duże torby.
7. Uczestnicy imprez mogą korzystać z toalet wskazanych przez Bibliotekę.
8. Uczestników imprez obowiązuje całkowity zakaz palenia wewnątrz budynku.
9. Pomiędzy najemcą a wynajmującym zostanie oddzielnie podpisana umowa najmu.


Informacje i rezerwacja pomieszczeń:


Danuta Wylazłowska, tel. (46) 874-21-93,
email: biblioteka@mbp-brzeziny.pl,
strona internetowa www.mbp-brzeziny.pl
Strona 1 z 59 1 2 3 4 > >>
Losowe Zdjęcie
Miś6
Miś6
Światowy dzień Pluszowego Misia 2009
UDZIAŁ W PROGRAMACH 

 

Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnie


Copyright 2005, Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024x768

Powered by: PHP-Fusion v5.01 (C) 2003-2005